top of page

Pınar Cevizci
Uzman Klinik Psikolog

Vesikalık_1.jpeg

Pınar Cevizci, lisans eğitimini onur derecesiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince Kumsal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Türk Eğitim Gönüllüler Vakfı (TEGV), World Human Relief (WHR), Bilgi Üniversitesi Psikoloji Laboratuvarı, Fransız Lape Hastanesi ve Lina Çocuk, Ergen ve Aile Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi gibi kurumlarda gönüllü ve klinik stajlarını tamamlamıştır.

Lisans eğitiminin ardından Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde öğrenci terapist olarak görev almıştır. Yüksek lisans eğitiminde Ekip Norma Razon Çocuk, Ergen ve Aile Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde klinik stajını tamamlamıştır. Buna ek olarak lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca devam ettiği İstanbul Psikodrama Enstitüsü bağlı psikodrama eğitiminin eğitim ve süpervizyonlarını tamamlayarak yardımcı-psikodramatist ünvanını kazanmıştır.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Psikoloji İstanbul tarafından verilen I. Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimini tamamlamıştır.

Somatik Deneyimleme Türkiye tarafından verilen Somatik Deneyimleme Giriş Semineri’ni tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi tarafından verilen Rehberlik dalında Pedagojik Formasyon sertifikasına sahiptir.

Neslihan Zabcı tarafından verilen Çocuklara Yönelik Projektif Testler eğitimine devam etmektedir.

bottom of page