top of page

MERVE İKİZOĞLU 
Uzman Klinik Psikolog

WhatsApp Image 2023-12-12 at 13.48.52_9b882af3.jpg

Merve İkizoğlu Saint Benoit Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Psikoloji üzerine yaptığı lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Dr. Zeynep Çatay’ın projelerinde araştırma asistanlığı yapmıştır. Aynı zamanda lisans öğrencisiyken Nirengi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde staj yapmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda ve World Human Relief Vakfı’nda gönüllü olarak çeşitli projelerde görev almıştır. Lisans eğitimi sonrasında Yedikule Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi’nin psikiyatri servisinde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. 
Klinik Psikoloji alanında yaptığı yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Bipolar Bozukluk Tanısı Alan Bireylerin Bakım Verenlerine Yönelik Psikoeğitim Programının Etkililiği: Pilot Çalışma” başlıklı tez ile tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında Fransız Lape Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. 
2018 yılından beri genç yetişkin ve yetişkinlerle bilişsel davranışçı terapi ekolüyle online ve yüz yüze çalışmaktadır. Yüksek lisans eğitimi devam ederken girdiği Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde halen gönüllü Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır. Şuanda çalıştığı konular depresyon, kaygı bozuklukları, travma, yas, ertelemecilik, mükemmeliyetçilik, özgüven eksikliği, belirsizliğe tahammülsüzlük ve kendini tanıma üzerinedir. Mesleki gelişimi için çeşitli eğitimler almaya devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir

bottom of page