top of page

Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimi

Anlam Düşünce Davranış Değişim ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimi” Prof. Dr. Serap ÖZER tarafından verilecektir.Anlam Psikolojik Danışmanlık Merkezi, 1986 yılında Prof. Dr. A. Kadir Özer tarafından kurulmuştur ve uzman kadrosuyla çalışmalarını " Bilişsel Davranışçı Yaklaşım " temel ilke ve kavramlarına dayanarak çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile terapileriyle sürdürmektedir.

 

Eğitimin İçeriği

  • Çocuklarla yapılan çalışmalarda Bilişsel Davranış Terapileri, etkin bir yaklaşım olarak öne çıkmaktadır. Bu eğitim, çocuklarla çalışan meslektaşlarımızın gerek duyduğu, alet çantalarında yer alması gereken becerilerin ve yaklaşımların özümsenmesini amaçlayan bir eğitimdir. Eğitim BDT’nin temel ilkelerini kapsadığı gibi, seçilmiş çocuk patolojilerinin, bu ilkeler çerçevesinde tedavisi ve vaka örnekleriyle pratiğe yönelik çalışmaları da içerecektir.

 

Eğitimin Materyalleri

  • Eğitim pratiği için gerekli alıştırmaların, vakaların ve sunumların yer aldığı bir Eğitim kitabının yanı sıra çocuklarla BDT alanının en önemli isimlerinden Phillip Kendall’ın, kaygı ve öfke konularında geliştirdiği, terapi yaklaşımı örnekleri ve uygulamaya yönelik el kitabı da katılımcılara sunulacaktır.

 

Eğitimin Tarihleri / Süresi

  • ---

 

Katılımcılar

  • Üniversitelerin Psikoloji ve PDR Bölümü mezunları; alanda, okullarda çocuk ve ergenlerle Çalışan meslektaşlar.

 

 

Detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için:

 

Tel: 0216 348 49 19

GSM: 0537 241 05 22

 

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

BDT Çocuk
bottom of page