Çağla Torun

Uzman Klinik Psikolog

Merve Mamacı

Çağla Torun 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. 2013 yılında Doğuş Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayıp “Uzman Çift ve Aile Terapisti” unvanını almıştır. Yüksek lisans sırasında dış staj programını ÇAPA Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde engelli çocuklar ve aileleriyle grup çalışmaları, aile görüşmeleri düzenleyerek, iç stajını ise Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM) bünyesinde çocuk, ergen, çiftler ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yapmış, bu süreci 323 saat süpervizyon alarak tamamlamıştır. Ayrıca Tübitak destekli Filial Terapi Projesinde kodlamacı olarak görev almıştır.

Çocuklarla oyun terapisi yöntemini kullanarak terapi sürecini yürütmektedir. Oyun terapisi alanında Doğuş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimini aldıktan sonra, Oyun Terapileri Derneği tarafından ‘Yapılandırılmış Oyun Terapisi’,  ‘Yapılandırılmamış Oyun Terapisi’ ve ‘Sanat Terapisi’ eğitimlerini tamamlayıp Oyun Terapisti unvanını almıştır. Türk Psikologlar Derneğinin düzenlediği WISC-R eğitimini tamamlayarak uygulama sertifikasını almıştır.


Çiftlerle ise, iletişim problemleri, ilişki ve evlilik problemleri, duygusal sorunlar, kaygı bozuklukları, aldatma, depresyon, boşanma gibi konularla çalışmaktadır. Çiftlerle çalışmalarında EMDR (Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) ve Rorschach uygulamalarını kullanmaktadır. 2013 yılında Mehmet Sungur tarafından verilen ‘Cinsel Terapi’ eğitimini tamamlayıp, çiftlere vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik, orgazm bozuklukları gibi konularda danışmanlık vermektedir.